Kontakt

Urząd Miejski w Cieszynie

ul. Rynek 1,
43-400 Cieszyn

tel.: +48 33 47 94 200
 e-mail: urzad@um.cieszyn.pl

Adres ESP (skrytka ePUAP):
/u390efc0tm/SEKAP

NIP: 5480018504
REGON: 000515709
KOD TERYTORIALNY: 2403011

Asysteny osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2021

Wersja strony w formacie XML
Szczegóły
Stanowisko Asysteny osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2021
Miejsce pracy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Skrajna 5
Termin składania ofert
Miejsce składania ofert Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie, ul. Skrajna 5
Status w trakcie rozstrzygania

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie poszukuje asystentów osobistych osób niepełnosprawnych do realizacji programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" edycja 2021, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Wymagane kwalifikacje:

- dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny;

- udokumentowane, co najmniej 6 – miesięczne, doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu,

Zadania:

- pomoc w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/rozrywkowe/społeczne/ sportowe itp.);

- pomoc w zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji;

- pomoc w załatwieniu spraw urzędowych;

- pomoc w nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami;

- pomoc w korzystaniu z dóbr kultury (tj. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy, itp.);

- pomoc w wykonywaniu czynności dnia codziennego – w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do lub z placówki oświatowej.

Usługi asystenta osoby niepełnosprawnej będą świadczone w oparciu o umowę zlecenie.

Oferty wraz z CV oraz dokumentami poświadczającymi posiadane uprawnienia należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Cieszynie ul. Skrajna 5 osobiście lub drogą elektroniczną na adres: poczta@mops.cieszyn.pl

Informacji w sprawie programu udziela: koordynator Pani Renata Gandzel – tel. 33 47 94 915

Załączniki

Powiadom znajomego