Wersja strony w formacie XML
Szczegóły
wydane przez Burmistrza Miasta Cieszyna
z dnia
w sprawie przyznania nagród i wyróżnień Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2019 roku oraz za całokształt działalności sportowej
Status obowiązujące

Zarządzenie Nr 0050.552.2020
Burmistrza Miasta Cieszyna
z dnia 18 listopada 2020 roku

Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r. poz. 713 z późn. zm.) i § 10 Uchwały Nr XXXVIII/370/17 Rady Miejskiej Cieszyna z dnia 26 października 2017 roku w sprawie ustanowienia i określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz nagród i wyróżnień dla trenerów i działaczy sportowych (Dz. Urz. Woj. Śląsk. z 2017 r. poz. 5903 z późn. zm.)

§ 1

Przyznaję Panu Januszowi Rokickiemu, lekkoatlecie, uczestnikowi mistrzostw świata, nagrodę Miasta Cieszyna dla Sportowca Roku 2019, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 2

Przyznaję Pani Kindze Iwańskiej, pływaczce, medalistce Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, nagrodę Miasta Cieszyna dla Sportowca Roku 2019, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 3

Przyznaję Panu Mateuszowi Herrmanowi, zawodnikowi uprawiającemu ju - jitsu, medaliście mistrzostw świata, nagrodę Miasta Cieszyna dla Sportowca Roku 2019, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 4

Przyznaję Panu Zbigniewowi Gryżboniowi, trenerowi lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych, którego podopieczni uczestniczyli w mistrzostwach świata w lekkiej atletyce, nagrodę Miasta Cieszyna dla Trenera Roku 2019, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 1 500,00 złotych brutto (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych 00/100).

§ 5

Przyznaję Pani Kindze Iwańskiej, pływaczce, która wzięła udział i zdobyła medale po raz drugi z rzędu w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, nagrodę Miasta Cieszyna za Sportowy Wyczyn Roku 2019, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 6

Przyznaję Drużynie mieszanych sztuk walki Octagon Team Cieszyn, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn podczas amatorskich mistrzostw europy, nagrodę Miasta Cieszyna dla Drużyny Roku 2019, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 4 000,00 złotych brutto (słownie: cztery tysiące złotych 00/100).

§ 7

Przyznaję Panu Andrzejowi Zyskowi, byłemu zawodnikowi i trenerowi piłki nożnej, sędziemu, ratownikowi, wychowawcy kolonijnemu, organizatorowi różnorodnych wydarzeń sportowych, działaczowi społecznemu wspierającemu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród społeczności lokalnej, nagrodę Miasta Cieszyna za całokształt działalności sportowej, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 8

Przyznaję wyróżnienia Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe w roku 2019 dla:

1. Michała Andrzejewskiego - trenera snowboardu, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Pucharze Polski,
  2. Artura Auguna - zawodnika ju - jitsu, medalisty mistrzostw Polski,
  3. Jana Błaszczyka - instruktora ju - jitsu i judo, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  4. Łukasza Brudnego, instruktora boksu, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach ogólnopolskich,
  5. Filipa Czupila - zawodnika ju - jitsu, uczestnika Pucharu Europy,
  6. Samanty Górniak - zawodniczki lekkiej atletyki, medalistki halowych mistrzostw Polski,
  7. Anny Hernik - zawodniczki łyżwiarstwa figurowego, uczestniczki mistrzostw Polski,
  8. Brajana Jasieniaka - zawodnika snowboardu, uczestnika Pucharu Polski,
  9. Marii Juroszek - zawodniczki siłowania na ręce, medalistki mistrzostw świata,
  10. Oskara Kasperczyka, zawodnika ju - jitsu, medalisty mistrzostw Polski,
  11. Patrycji Kądziałki - zawodniczki karate, medalistki mistrzostw Polski,
  12. Oliwiera Kozłowskiego - zawodnika ju - jitsu, medalisty mistrzostw Polski,
  13. Pauliny Ligockiej - Andrzejewskiej - trenera snowboardu, której podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Pucharze Polski,
  14. Mateusza Ligockiego - zawodnika snowboardu, medalisty mistrzostw Polski,
  15. Michała Ligockiego - zawodnika i trenera snowboardu, uczestnika mistrzostw Polski, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  16. Arkadiusza Lipy - zawodnika i trenera judo oraz ju - jitsu, medalisty mistrzostw Polski, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  17. Bartosza Lotera - zawodnika pływania, medalisty mistrzostw Polski,
  18. Andrzeja Łukasiaka - zawodnika lekkiej atletyki, medalisty mistrzostw Polski,
  19. Filipa Mulawki - zawodnika snowboardu, uczestnika Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
  20. Antoniego Olszara - zawodnika kolarstwa szosowego, medalisty mistrzostw Polski,
  21. Korneli Piprek - zawodniczki ju - jitsu, medalistki mistrzostw Polski,
  22. Łukasza Polaka - zawodnika karate olimpijskiego, medalisty mistrzostw Polski,
  23. Kacpra Repetowskiego - zawodnika snowboardu, uczestnika Pucharu Polski,
  24. Katarzyny Słomki - zawodniczki lekkiej atletyki, medalistki mistrzostw Polski,
  25. Wiktora Suchego - zawodnika snowboardu, medalisty Pucharu Polski,
  26. Witolda Sztolera - trenera pływania, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  27. Piotra Szymali - trenera karate, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  28. Michała Tadla - zawodnika snowboardu, medalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
  29. Anny Tomicy - zawodniczki crosstriathlonu, uczestniczki Pucharu Europy,
  30. Michała Wenglorza - zawodnika kolarstwa szosowego, uczestnika mistrzostw Polski,
  31. Martyny Weres - trenera pływania, której podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  32. Mirosława Wernera - trenera lekkiej atletyki, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  33. Łukasza Widzika - trenera pływania, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach ogólnopolskich,
  34. Mai Wysockiej - zawodniczki tańca sportowego mażoretkowego, medalistki mistrzostw Polski,
  35. Alicji Zgliczyńskiej - zawodniczki ju - jitsu, medalistki mistrzostw Polski.