Urząd Miejski w Cieszynie

 

Rynek 1, 
43-400 Cieszyn

 

tel.: (+48) 33 479 42 00  //  fax: (+48) 33 479 43 03

 

E-mail: urzad@um.cieszyn.pl
Adres ESP (skrytki ePUAP/SEKAP): /u390efc0tm/SEKAP 


NIP: 5480018504
REGON: 000515709
KOD TERYTORIALNY: 2403011


Zarządzenie nr 0050.400.2019

XML A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Szczegóły

wydane przez Burmistrza Miasta Cieszyna

z dnia

w sprawie przyznania nagród i wyróżnień Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2018 roku oraz za całokształt działalności sportowej

Treść

Zarządzenie Nr 0050.400.2019
Burmistrza Miasta Cieszyna
z dnia 10 czerwca 2019 roku


w sprawie przyznania nagród i wyróżnień Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2018 roku oraz za całokształt działalności sportowej

Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r. poz. 506) i Uchwały Nr XXXVIII/370/17 Rady Miejskiej Cieszyna z dnia 26 października 2017 roku w sprawie ustanowienia i określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz nagród i wyróżnień dla trenerów i działaczy sportowych (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2017 r. poz. 5903 z późn. zm.).


§ 1

Przyznaję Panu Mateuszowi Ligockiemu, snowboardziście, uczestnikowi zimowych igrzysk olimpijskich, nagrodę Miasta Cieszyna dla Sportowca Roku 2018, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 2

Przyznaję Panu Januszowi Rokickiemu, lekkoatlecie, medaliście mistrzostw Europy, nagrodę Miasta Cieszyna dla Sportowca Roku 2018, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 3

Przyznaję Panu Mateuszowi Herrmanowi, zawodnikowi uprawiającemu ju – jitsu, medaliście mistrzostw Europy, nagrodę Miasta Cieszyna dla Sportowca Roku 2018, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 4

Przyznaję Panu Zbigniewowi Gryżboniowi, trenerowi lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych, którego podopieczni uczestniczyli oraz są medalistami mistrzostw Europy i mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, nagrodę Miasta Cieszyna dla Trenera Roku 2018, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 1 500,00 złotych brutto (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych 00/100).

§ 5

Przyznaję Panu Mateuszowi Ligockiemu, snowboardziście, uczestnikowi czwartych z rzędu zimowych igrzysk olimpijskich, nagrodę Miasta Cieszyna za Sportowy Wyczyn Roku 2018, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 6

Przyznaję Drużynie hokeja na trawie U 12 Klubu Sportowego Cieszyn, która zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w hokeju na trawie, nagrodę Miasta Cieszyna dla Drużyny Roku 2018, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 4 000,00 złotych brutto (słownie: cztery tysiące złotych 00/100).

§ 7

Przyznaję Pani Paulinie Ligockiej – Andrzejewskiej – snowboardzistce, trenerce, wieloletniej reprezentantce kraju na imprezach międzynarodowych w tym zimowych igrzyskach olimpijskich, nagrodę Miasta Cieszyna za całokształt działalności sportowej, ustalając wysokość nagrody pieniężnej na 2 000,00 złotych brutto (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

§ 8

Przyznaję wyróżnienia Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe w roku 2018 dla:
1) Artura Auguna – zawodnika ju – jitsu, medalisty mistrzostw Polski,
2) Łukasza Bieguna – zawodnika siłowania na ręce, uczestnika mistrzostw Polski,
3) Jana Błaszczyka – instruktora ju – jitsu i judo, którego podopieczni zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
4) Małgorzaty Błaszczyk – zawodniczki ju – jitsu, uczestniczki mistrzostw Europy,
5) Mateusza Cieślara – zawodnika karate olimpijskiego, medalisty mistrzostw Polski,
6) Anny Hernik – zawodniczki łyżwiarstwa figurowego, medalistki mistrzostw Polski,
7) Kingi Iwańskiej – zawodniczki pływania, medalistki Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych,
8) Brajana Jasieniaka – zawodnika snowboardu, uczestnika Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
9) Marii Juroszek – zawodniczki siłowania na ręce, medalistki Pucharu Świata,
10) Natali Król – zawodniczki ju – jitsu, medalistki mistrzostw Polski,
11) Arkadiusza Lipy – zawodnika i trenera ju – jitsu oraz judo, medalisty mistrzostw Polski,
12) Andrzeja Łukasiaka – zawodnika lekkiej atletyki, medalisty mistrzostw Polski,
13) Antoniego Olszara – zawodnika kolarstwa szosowego, medalisty mistrzostw Polski,
14) Zuzanny Pasterny – zawodniczki karate kyokushin, uczestniczki mistrzostw Europy,
15) Aleksandra Piotrowskiego – zawodnika ju – jitsu, medalisty mistrzostw Polski,
16) Kacpra Repetowskiego – zawodnika snowboardu, medalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
17) Marty Rokickiej – instruktorki lekkiej atletyki, której podopieczni zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
18) Katarzyny Słomki – zawodniczki lekkiej atletyki, medalistki mistrzostw Polski,
19) Beaty Świderskiej – Kalety – zawodniczki lekkiej atletyki, medalistki mistrzostw Polski,
20) Michała Tadla – zawodnika snowboardu, medalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
21) Anny Tomicy – zawodniczki crosstriathlonu, uczestniczki Pucharu Europy,
22) Michała Wenglorza – zawodnika kolarstwa szosowego, uczestnika Pucharu Polski.

§ 9

Wykonanie zarządzenia powierzam Naczelnikowi Wydziału Sportu.

§ 10

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Załączniki

Powiadom znajomego

Powiadom znajomego

* Pole wymagane

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij