Dostawy - 269590-2018

22/06/2018    S118    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Cieszyn: Olej napędowy

2018/S 118-269590

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o.
ul. Słowicza 59
Punkt kontaktowy: Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o., ul. Słowicza 59, 43-400 Cieszyn
Osoba do kontaktów: Teresa Tomasik
43-400 Cieszyn
Polska
Tel.: +48 334794100
E-mail: zgk@zgk.cieszyn.pl
Faks: +48 334794113

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.bip.um.cieszyn.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: www.bip.um.cieszyn.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Gminy Cieszyn
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: komunikacja miejska, oczyszczalnia ścieków, utrzymanie cmentarzy komunalnych
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Sukcesywne zaopatrywanie w olej napędowy
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: ul. Słowicza 59, 43-400 Cieszyn

Kod NUTS PL225

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne zaopatrywanie (dostawa autocysternami) Zamawiającego w olej napędowy w ilości szacunkowej 266 000 litrów rocznie. Wykonawca wyposaży (bez dodatkowych kosztów) Zamawiającego w odpowiedni naziemny zbiornik o pojemności minimalnej 5 000 litrów, wyposażony w dystrybutor z systemem rejestracji i kontroli tankowań (zbiornik będzie zainstalowany przez Wykonawcę na placu bazy autobusowej – Cieszyn, ul. Słowicza 59).
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09134100, 44611410

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.9.2018. Zakończenie 31.8.2021

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wykonawca przystępujący do ubiegania się o realizację niniejszego zamówienia zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 40 000,00 PLN (słownie: czterdzieści tysięcy złotych). Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach (art. 45, ust. 6 ustawy): pieniądzu; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2018 r., poz. 110).
2. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić tylko przelewem na rachunek bankowy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. w banku: ING Bank Śląski O/Cieszyn, nr 55 1050 1403 1000 0023 4673 1777 z dopiskiem „Wadium – sukcesywne zaopatrywanie w olej napędowy”. Wadium w pieniądzu uważa się za skutecznie wniesione w dniu i godzinie zaksięgowania kwoty wadium na rachunku bankowym Spółki. Kopię potwierdzenia wykonania przelewu należy dołączyć do oferty.
3. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniężna należy złożyć w formie oryginału w kasie Zamawiającego (Cieszyn, ul. Słowicza 59, pokój nr 11, czynna w godzinach 10:00–14:00) najpóźniej do godziny składania ofert. Natomiast do oferty należy dołączyć potwierdzoną przez wykonawcę kserokopię tego wadium wraz z kserokopią potwierdzenia kasowego przyjęcia dokumentu wadium do depozytu kasowego Zamawiającego. Nie należy załączać oryginału dokumentu wadialnego do oferty! W przypadku wysłania oferty listem dostarczanym przez operatora pocztowego lub firmę kurierską oryginał wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna należy umieścić w odrębnej kopercie, aby Zamawiający przed otwarciem ofert mógł jednoznacznie stwierdzić wniesienie wadium w terminie wskazanym w SIWZ.
4. Z treści wadium w formie poręczenia lub gwarancji musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta i podpisane ma być przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być złożony w sposób umożliwiający jego identyfikację (podpis czytelny i/lub imienna pieczątka).
5. Z treści poręczenia lub gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 5 ustawy. Jeżeli w tych dokumentach będą zapisy uniemożliwiające lub utrudniające natychmiastową realizację roszczeń Zamawiającego, wadium zostanie odrzucone.
6. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. Oryginał dokumentu wnoszonego wadium w każdej formie powinien być dostarczony do siedziby Zamawiającego do dnia 30.7.2018 r. najpóźniej do godziny 11:30. Do tego terminu Wykonawca może zmienić formę wniesionego wadium, jednak najpierw musi wnieść je w nowej formie, a dopiero potem wycofać poprzednio złożone. Wykonawca, który nie wniesie wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej albo unieważnieniu postępowania, za wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu je zwrócono, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Zamawiający określa termin wniesienia tego wadium.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a ustawy, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust 1 ustawy, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami również jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie; nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy (art. 46, ust. 5 ustawy).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Zamawiający oczekuje, że faktury VAT wystawiane przez Wykonawcę będą płatne w terminie nie krótszym niż czternaście dni (chyba, że Wykonawca zaproponuje termin dłuższy, jednakże nie więcej niż 30 dni) i dla takiego terminu zostanie skalkulowana wielkość narzutu. Jeżeli Zamawiający nie uiści w tym terminie którejś faktury, to zostanie obciążony odsetkami ustawowymi od należności niezapłaconej w terminie. Natomiast w przypadku zapłaty faktury w terminie krótszym niż czternastodniowy (lub inny zaproponowany przez Wykonawcę), Wykonawca może udzielić Zamawiającemu rabatu za szybsze uiszczenie należności za dostarczony olej napędowy. Zamawiający oczekuje, że Wykonawca w ofercie poda wysokość tego rabatu, wyrażonego w wartości pieniężnej (w złotych) z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku (do jednego grosza). Brak takiego rabatu nie dyskwalifikuje danej oferty.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki, bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
2. Wykonawcy tworzący jeden podmiot przedłożą wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo – zgodnie z rozdz. XXI pkt. 2.3. SIWZ – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Wykonawca musi wykazać, iż posiada uprawnienia do wykonywania działalności w zakresie obrotu paliwami ciekłymi (olejem napędowym), czyli koncesję na obrót paliwami ciekłymi wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki ważną w okresie obowiązywania umowy podpisanej po zakończeniu niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
2. Wykonawca musi wykazać, iż posiada licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy wydaną przez starostę powiatu właściwego dla Wykonawcy, ważną w okresie obowiązywania umowy podpisanej po zakończeniu niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Opłacona polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilno-prawnej w zakresie prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej lub przynajmniej w zakresie przedmiotu zamówienia.
Czytelna kopia poświadczona za zgodność przez Wykonawcę.
2a. Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy – wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Dokument w oryginale lub czytelnej kopii poświadczonej za zgodność przez Wykonawcę,
lub:
2b. Sprawozdania finansowe albo ich części (a jeżeli sprawozdania podlegają badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również ze sprawozdaniem odpowiednio
O badanym sprawozdaniu albo jego części) – za okres ostatnich 2 lat obrotowych (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres). W przypadku Wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego – inne dokumenty określające obroty oraz zobowiązania i należności. Dokument w oryginale lub czytelnej kopii poświadczonej za zgodność przez wykonawcę.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający uzna niniejszy warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności – Zamawiający uzna niniejszy warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże sumę ubezpieczenia co najmniej 600 000 PLN, a także
b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 600 000 PLN,
lub
c) osiągnął średni roczny przychód netto ze sprzedaży (liczony jako średnia arytmetyczna) w ostatnich 3 latach obrotowych (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres) w wysokości co najmniej 30 mln zł.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Wykaz wykonanych w okresie ostatnich trzech lat dostaw odpowiadających (swoim rodzajem i ilością określonym w Rozdziale XIII pkt. 3.3 SIWZ) dostawie stanowiącej przedmiot zamówienia (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane. Dokument w formie podpisanego przez wykonawcę oryginału formularza załączonego do SIWZ (załącznik nr 5). Do formularza należy dołączyć poświadczenia podpisane przez odbiorców, potwierdzające, że dostawy zostały wykonane należycie. Poświadczenia w oryginale lub w czytelnej kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
2. Wykaz narzędzi i urządzeń niezbędnych do wykonania zamówienia, w tym zbiornika i autocysterny. Wykaz na własnoręcznie przygotowanym przez Wykonawcę oświadczeniu wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami.
3. Wykaz osób wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia – niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresy wykonywanych przez nich czynności. Wykaz na własnoręcznie przygotowanym przez Wykonawcę dokumencie wraz z oświadczeniem, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich dokumentów.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
— posiadania wiedzy i doświadczenia. Zamawiający uzna niniejszy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonywał co najmniej 1 sukcesywną dostawę odpowiadającą swoim rodzajem i ilością sukcesywnej dostawie stanowiącej przedmiot zamówienia, tj. olej napędowy o łącznej ilości co najmniej 800 000 litrów dostarczał klientowi sukcesywnie w okresie nie krótszym niż pół roku (sześć miesięcy) i nie dłuższym niż 3 lata,
— dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, to jest:
a) posiadanie i dysponowanie niezbędnymi do wykonania zamówienia narzędziami i urządzeniami (lub będą dysponować), w tym zbiornika i autocysterny – Zamawiający uzna niniejszy warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże we własnoręcznie przygotowanym oświadczeniu urządzenia i pojazdy wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami,
b) dysponowanie wykwalifikowanymi osobami posiadającymi wystarczające doświadczenie, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (kierowca autocysterny) – Zamawiający uzna niniejszy warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże we własnoręcznie przygotowanym oświadczeniu, w którym powinni być wymienieni pracownicy wykonawcy wraz z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych, wykształcenia oraz doświadczenia niezbędnego do wykonania niniejszego zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Wielkość narzutu do ceny hurtowej. Waga 75

2. Wielkość rabatu za szybszą zapłatę. Waga 20

3. Wydłużony termin płatności. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZGK/ZP/03/2018
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
30.7.2018 - 11:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 30.7.2018 - 12:00

Miejscowość:

Cieszyn

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: Za 3 lata
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: art. 182 ustawy z dnia 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
19.6.2018