Zaproszenie do udziału w debacie nad Raportem o stanie Miasta Cieszyna w 2025 roku
ZAPROSZENIE
do udziału w debacie nad Raportem o stanie Miasta Cieszyna w 2025 roku
SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA CIESZYNA!
W dniu 29 maja 2026 roku przedstawiłam Radzie Miejskiej Cieszyna Raport o stanie Miasta Cieszyna w 2025 roku. Obejmuje on podsumowanie działalności Burmistrza Miasta Cieszyna w roku 2025, w szczególności realizację polityk, programów, strategii, uchwał Rady Miejskiej Cieszyna oraz budżetu obywatelskiego.
Nad przedstawionym Raportem zostanie przeprowadzona debata na sesji Rady Miejskiej Cieszyna w dniu 24 czerwca 2026 roku w Urzędzie Miejskim w Cieszynie - w Sali Sesyjnej - II piętro (rozpoczęcie sesji o godzinie 15:00). W debacie biorą udział Radni oraz mogą zabierać głos mieszkańcy Cieszyna.
Zgodnie z art. 28aa ust. 6, ust. 7 pkt 2 i ust. 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2026 r., poz. 662) mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie musi złożyć do Przewodniczącego Rady Miejskiej Cieszyna pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenia muszą być złożone najpóźniej do dnia 23 czerwca 2026 roku (wtorek) w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Cieszynie w godzinach pracy Urzędu. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko i adres zamieszkania mieszkańca Cieszyna zamierzającego wziąć udział w debacie oraz co najmniej 50 podpisów osób udzielających poparcia. Wzór zgłoszenia znajduje się poniżej. Można go również otrzymać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Cieszynie.
Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu w debacie nad Raportem o stanie Miasta Cieszyna w 2025 roku według kolejności zgłoszeń. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.
ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W DEBACIE!
Zapraszam również mieszkańców naszego Miasta na spotkanie prezentujące Raport o stanie Miasta Cieszyna w 2025 roku.
Spotkanie odbędzie się 16 czerwca 2026 roku (wtorek) o godz. 16:00 w sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza. Spotkanie ma charakter otwarty.
Serdecznie zapraszam do udziału!
Burmistrz Miasta Cieszyna
Gabriela Staszkiewicz